Apple TV+’dan Yeni Bir Bilim Kurgu Serisi: Neuromancer

Apple TV+, izleyicilerini heyecanlandıracak yeni bir hamleyle bilim kurgu serüvenini Neuromancer ile zenginleştireceğini açıkladı.

Klasik Roman Dizisi Oluyor

Neuromancer, Amerikan-Kanadalı yazar William Gibson’ın (The Peripheral) 1984’te yayımlanan ve siberpunk türünün kilometre taşlarından biri sayılan romanından esinlenerek ekrana taşınacak. Bu eser, sanat ve teknolojinin sınırlarını zorlayan bir siberpunk başyapıtı olarak, Nebula, Philip K. Dick ve Hugo gibi prestijli ödülleri kazanmış; 1984 ve Cesur Yeni Dünya gibi eserlerle 20. yüzyılın en etkileyici gelecek vizyonlarını sunmuştur.

Yapımcılar ve Yönetmenler

On bölümlük bu dizi, yaratıcı zihinler Graham Roland (“Tom Clancy’s Jack Ryan,” “Dark Winds”) ve J.D. Dillard‘ın (“Devotion,” “The Outsider,” “Sleight”) liderliğinde geliştiriliyor. Skydance Television ve Anonymous Content işbirliğiyle hazırlanan Neuromancer, Drake’in (evet, o ünlü Drake) medya şirketi DreamCrew Entertainment tarafından yapımcılığı üstlenilecek. Roland aynı zamanda executive yapımcı olarak, Dillard ise pilot bölümün yönetmeni olarak projeye imza atacak.

Hikayenin Merkezindeki Karakterler

Henry Dorsett Case, Japonya’nın Chiba şehrinde, distopik bir yeraltı dünyasında yaşayan düşük seviyeli bir dolandırıcıdır. Bir zamanlar sektörün en yetenekli bilgisayar korsanlarından biri olan Case, bir hırsızlık suçu nedeniyle cezalandırılmış ve sanal gerçeklik dünyası “matrise” erişimi kesilmiştir.

Bir gün, Case’in hayatı, ayna gözlüklü suikastçı Molly‘nin gelişiyle değişir. Gizemli bir ABD eski askeri subayı olan Armitage, Case’e hacker yetenekleri karşılığında iyileşme teklif eder. Çaresiz Case, teklifi kabul eder ve macera başlar.

Unutulmaz Bir Macera

Hedefleri, dünya yörüngesinde dönen ve inanılmaz güçlere sahip bir yapay zekâ olan Tessier-Ashpool iş klanıdır. İstanbul‘dan yörüngeye, oradan da siberuzayın en derin köşelerine uzanan bu zorlu macera, bilim kurgu türünün sınırlarını zorlayacak.

Bunlarada Göz Atın :
BLUTV Prens Dizisi 2.Sezon Ne Zaman Yayınlanacak? Tarih Belli Oldu!!

Yaratıcı Ekip ve Vizyon

Yaratıcılar ve yönetici yapımcılar Roland ve Dillard, Apple TV+ ile bu ikonik eseri ekrana taşıyacak olmanın heyecanını dile getiriyorlar. Neuromancer, bilim kurgu türüne yön vermiş ve birçok esere ilham kaynağı olmuştur.

Dizi ve Yapımcı Kadrosu

Neuromancer, Skydance Television ve DreamCrew Entertainment ortaklığında, David Ellison, Dana Goldberg, Matt Thunell, Drake, Adel ‘Future’ Nur ve Jason Shrier gibi isimlerin yanı sıra, romanın yazarı Gibson’un da yönetici yapımcı olarak katılımıyla hazırlanıyor.

Neuromancer, Apple TV+’ın Foundation, The Big Door Prize ve Matthew McConaughey ile Woody Harrelson’ın başrolde olduğu yeni komedi dizisi gibi başarılı yapımların ardından sunacağı en son orijinal dizidir.

Bu dizi, teknoloji ve sanatın birleştiği, siberpunk türünün derinliklerine yolculuk eden, izleyicileri kendine çekecek olağanüstü bir macera vaat ediyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın