Viola Come Il Mare (Violet like the Sea) Dizi Tanıtımı

Türkiye’den dünyaya açılan başarılı aktör Can Yaman, özellikle İtalya ve İspanya’da büyük bir hayran kitlesine sahip. Yurt dışında yaşamaya ve çalışmaya başlayan Yaman, İtalya’da çekilen Viola Come Il Mare dizisi ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Bu dizi, aktörün İtalya’daki ilk projesi olma özelliğini taşıyor ve 2022 sonbaharında yayınlanan ilk sezonu 12 bölümden oluşuyor. İkinci sezonunun da yolda olduğu müjdesiyle, dizi Netflix aracılığıyla uluslararası bir izleyici kitlesine ulaşıyor.

Dizinin Özü: Bir Polisiye Romanının Canlanışı

Viola Come Il Mare, polisiye, gizem, romantizm, drama ve komedi unsurlarını harmanlayarak izleyiciye sürükleyici bir hikaye sunuyor. İtalya’nın önde gelen ödüllerinden Kineo Ödülleri’nde ‘En İyi İtalyan Yapımı Dizi’ ödülünü kazanan yapım, başroldeki Francesca Chillemi’ye de ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandırdı.

Karakterler ve Oyuncular

Viola Vitale, dizinin merkezinde yer alan karakterdir. Sicilya’ya geri dönen Viola, gazetecilik yapmaya başlar ve kendine özgü yetenekleriyle dikkat çeker. Francesca Chillemi tarafından canlandırılan Viola, sinestezi yeteneğine sahiptir ve bu sayede insanların duygularını renklerle algılayabilmektedir.

Can Yaman’ın canlandırdığı Francesco Demir, Palermo Emniyet Müdürlüğü’nde komiser olarak görev yapmakta ve insan kaçakçılığı vakalarıyla mücadele etmektedir. Viola ile karşılaşması ve aralarında gelişen ilişki, dizinin ilerleyen bölümlerinde önemli bir yer tutuyor.

Oyuncu Kadrosu:

  • Viola Vitale rolünde Francesca Chillemi
  • Francesco Demir rolünde Can Yaman
  • Turi D’Agata rolünde Giovanni Nasta
  • Claudia Forensi rolünde Simona Cavallari
  • Tamara Graziosi rolünde Chiara Tron
  • Santo Buscemi rolünde David Coco

Dizinin Değerlendirmesi

İlk bölümü izledikten sonra Viola Come Il Mare, izleyicilerin ilgisini çekecek zengin bir hikaye ve karakter kadrosuna sahip. Viola karakterinin derinliği ve Francesca Chillemi’nin performansı özellikle dikkat çekici. İlerleyen bölümlerin de bu kalitede devam etmesi bekleniyor.

Bunlarada Göz Atın :
American Horror Story Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

Viola Come Il Mare, bir yandan karmaşık insan ilişkilerini, bir yandan da suç ve gizemin peşinde koşan bir gazetecinin hikayesini anlatıyor. Bu dizi, özellikle polisiye ve drama severler için kaçırılmaması gereken bir yapım olarak öne çıkıyor.

Tanıtım Fragmanı

You may also like...

Bir yanıt yazın