Tyler Posey Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Tyler Posey’nin eğitimi, kariyer başlangıcı, dönüm noktaları, özel hayatı, oynadığı diziler ve aldığı ödüller hakkında bilgi edinin.

Tyler Posey Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı

Tyler Posey, 18 Ekim 1991 tarihinde Santa Monica, Kaliforniya’da doğmuştur. Babası oyuncu John Posey’dir ve annesi ise Küba kökenlidir. 6 yaşından itibaren oyunculuk eğitimi almaya başlayan Posey, bu alanda kariyerine adım atmıştır.

Liseden mezun olduktan sonra oyunculuğa odaklanan Tyler Posey, 2000’li yılların başında farklı televizyon dizilerinde küçük rollerde oynamıştır. 2001 yılında Josie and the Pussycats filminde rol alarak sinema kariyerine de adım atmıştır.

Genç yaşta başladığı oyunculuk kariyerinde başarılı performansları ile dikkat çeken Posey, 2000’li yılların ortalarında Teen Wolf dizisi ile ününe ün katmıştır. Bu dizideki performansıyla adından sıkça söz ettiren oyuncu, Teen Choice Awards gibi önemli ödül törenlerinde adaylık elde etmiştir.

Oyunculuk kariyerine devam eden Tyler Posey, 2020’li yıllarda ise birçok farklı film ve dizi projesinde yer almıştır. Hem yetenekleri hem de karizmatik görünümü ile dikkat çeken oyuncu, hayran kitlesini her geçen gün genişletmektedir.

Tyler Posey Kariyerindeki Dönüm Noktaları

Tyler Posey, kariyerinde birçok dönüm noktası yaşamıştır. 2000’li yılların başında oyunculuk kariyerine adım atan Posey, ilk önemli çıkışını 2002 yapımı Maid in Manhattan filmiyle gerçekleştirmiştir. Bu filmde Jennifer Lopez’in oğlunu canlandıran Posey, geniş kitleler tarafından tanınmaya başlamıştır.

Teen Wolf dizisi ise Posey’in kariyerindeki en büyük dönüm noktalarından biridir. 2011 yılında başlayan dizi, gençleri hedef alan bir korku-drama dizisi olarak büyük beğeni toplamış ve Posey’in de yıldızı parlamıştır.

Bunlarada Göz Atın :
Dylan O'Brien Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

2017 yılında Truth or Dare filminde oynayarak sinema kariyerine de adım atan Tyler Posey, genç hayran kitlesini genişletmeyi başarmıştır. Bu filmdeki performansıyla eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan oyuncu, genç yetenekler arasında dikkat çeken isimlerden biri haline gelmiştir.

2019 yapımı Now Apocalypse dizisi de Posey’in kariyerindeki önemli bir dönemeçtir. Oyuncunun cesur ve dikkat çekici performansı, izleyicilerden ve eleştirmenlerden tam not almıştır. Bu diziyle birlikte, Posey yeteneklerini farklı bir türde de sergileyerek geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Tyler Posey Özel Hayatı

Tyler Posey, 18 Ekim 1991 tarihinde Santa Monica, California’da doğmuştur. Anne ve babası da oyuncudur ve dört yaşından itibaren oyunculuğa merak salmıştır.

Posey, 2013 yılında Seana Gorlick ile nişanlanmıştır ancak ilişkileri 2014 yılında bitmiştir. Daha sonrasında Bella Thorne ile ilişki yaşamıştır.

2016 yılında hacklenen Posey‘nin kişisel fotoğrafları internete sızdırılmıştır. Bu olaydan sonra ünlü oyuncu, özel hayatını daha çok korumaya çalışmıştır.

Tyler Posey, soyadı poz olarak kullanılmaktadır. İspanyol kökenli olan oyuncu, bir röportajında ailesinin aslen Meksika’dan geldiğini belirtmiştir. Ailesi tarafından, İspanyol kültürü ve gelenekleri ile yetiştirilmiştir.

Tyler Posey Oynadığı Dizi ve Filmler (Tablo)

Tyler Posey, genç yaşına rağmen birçok dizi ve filmde başrol oynamış ve kariyerine hızlı bir giriş yapmıştır. 2000’li yılların popüler gençlik dizilerinden biri olan Teen Wolf ile büyük bir çıkış yakalayan Posey, daha sonra birçok projede yer almıştır.

Bunlardan bazıları arasında; Maid in Manhattan, Inside Out, Scary Movie 5 ve Truth or Dare gibi filmler yer almaktadır. Ayrıca Jane the Virgin, Scream, ve Now Apocalypse gibi dizilerde de rol almıştır.

  • Maid in Manhattan
  • Inside Out
  • Scary Movie 5
  • Truth or Dare
  • Jane the Virgin
  • Scream
  • Now Apocalypse
Bunlarada Göz Atın :
Jennifer Aniston Kimdir? Biyografisi, Oynadığı Dizi ve Filmler

Yukarıda Tyler Posey’nin yer aldığı dizi ve filmleri içeren bir tabloyu bulabilirsiniz.

Film/Dizi Adı Yıl
Maid in Manhattan 2002
Inside Out 2005
Scary Movie 5 2013
Truth or Dare 2018
Jane the Virgin 2015-2017
Scream 2015-2016
Now Apocalypse 2019

Tyler Posey Aldığı Ödüller ve Adaylıklar

Tyler Posey, kariyeri boyunca birçok önemli ödül ve adaylık kazanmıştır.

2011 Teen Choice Awards‘da En İyi Erkek Oyuncu dalında adaylık kazanan Posey, genç yaşta başarısını kanıtlamıştır.

Ayrıca MTV Fandom Awards‘da En Çok Beklenen Dönüş ödülünü kazanarak hayranlarının takdirini toplamıştır.

Ödülleri ve adaylıklarıyla kariyerindeki başarısını sürdüren Tyler Posey, hayranlarının gözdesi olmaya devam etmektedir.

Tyler Posey Unutulmaz Söz ve Replikleri (Tablo)

Tyler Posey, oyunculuk kariyeri boyunca birçok unutulmaz replik ve sözler söylemiştir. Bu sözler hem onun dizi ve filmlerindeki performansını yansıtmakta hem de hayranları tarafından sevilerek paylaşılmaktadır.

İşte Tyler Posey’nin en unutulmaz söz ve replikleri:

  • Bana bir kurt olduğumu söyledi – Teen Wolf
  • Sana bu garip hissettiğini hissettirebilirim – Truth or Dare
  • Bir sır değil, bir sırdır – Teen Wolf

Bu sözler, Tyler Posey’nin yetenekli oyunculuğunu ve karakterlerini ne kadar iyi canlandırdığını göstermektedir. Onun bu replikleri hayranlar tarafından sevilmekte ve unutulmaz bir şekilde hatırlanmaktadır.

You may also like...

Bir yanıt yazın