HBO’dan Beklenen Dizi: “The Sympathizer” Yakında Başlıyor

The Sympathizer Dizi Tanıtımı, Konusu ve Oyuncular

HBO Original serisinin merakla beklenen mini dizisi “The Sympathizer”, izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor. Pulitzer ödüllü yazar Viet Thanh Nguyen’in 2015 yılında yayımlanan etkileyici romanından uyarlanan bu eser, 14 Nisan tarihinde HBO ve Max platformlarında izleyicisiyle buluşacak. Oldboy ve The Handmaiden gibi unutulmaz yapımların arkasındaki isim Park Chan-wook, ünlü aktör Robert Downey Jr. ve yaratıcı yapımcı ekip A24’un işbirliğiyle hayat buluyor.

Viet Thanh Nguyen’in kaleminden çıkan bu çarpıcı eser, Güney Vietnam ordusunda gizlenen bir komünist ve Viet Cong casusu olan isimsiz bir yüzbaşının hikayesine odaklanıyor. Vietnam Savaşı’nın kaotik son günlerinden, Amerika Birleşik Devletleri’ne sürgün edilmesine kadar uzanan bu yolculuk, casusluk gerilimi, tarihi kurgu ve kültürlerarası kara mizahı bir araya getiriyor. 1975’te, casusluk hayatının henüz bitmediğini keşfeden kahramanımız, Güney Kaliforniya’nın sıcak topraklarına adım atar ve buradaki sürgün topluluğu içinde kendine bir yer edinmeye çalışır.

Oyuncu Kadrosu ve Karakterler 🎭

  • Hoa Xuande (Cowboy Bebop), Los Angeles’taki mülteci topluluğuna entegre olan gizemli Kuzey Vietnam casusu The Captain rolünde.
  • Robert Downey Jr., dizi boyunca Amerikan kurumlarının çeşitli yüzlerini temsil eden birkaç yardımcı karakterle karşımıza çıkıyor.
  • Fred Nguyen Khan (Transplant), The Captain’ın çocukluk arkadaşı ve savaşın getirdiği travmalarla boğuşan Bon karakterini canlandırıyor.
  • Toan Le, Güney Vietnam Gizli Polisi’nin acımasız eski lideri The General olarak, Los Angeles’ta hainleri avlama peşinde.
  • Vy Le, General’in kendi yolunu çizmeye çalışan asi kızı Lana rolünde.
  • Alan Trong (The Tomorrow War), The Captain’ın eski sınıf arkadaşı ve şimdi bir gazetenin editörü Sonny karakterini üstleniyor.
  • Sandra Oh (Killing Eve), kendi kimliğinin karmaşıklığını keşfeden özgürleşmiş feminist Sofia Mori olarak.
  • Nguyen Cao Ky Duyen (Paris By Night), General’in zarif ve otoriter eşi Madame olarak.
  • Kieu Chinh (Dynasty) ve Duy Nguyen (Ghosts), dizinin kadrosunu güçlendiren diğer önemli isimler.
Bunlarada Göz Atın :
Top of the Lake Dizi Tanıtımı

Yaratıcı Ekip Arkasında Kimler Var?

Park Chan-wook, dizide yönetmenlik koltuğuna oturuyor ve ilk üç bölümde yönetmenlik yapmanın yanı sıra yazar ve yürütücü yapımcı olarak da görev alıyor. Don McKellar, yazar ve yürütücü yapımcı olarak; Team Downey‘den Robert Downey Jr., Susan Downey ve Amanda Burrell; Rhombus Media‘dan Niv Fichman; ve Moho Film‘den Jisun Back gibi isimler, projenin diğer yürütücü yapımcıları arasında yer alıyor.

Fernando Meirelles, dördüncü bölümü; Marc Munden, beş, altı ve yedinci bölümleri yönetiyor. Senaryo ekibi arasında Mark Richard, Naomi Iizuka, Maegan Houang, Anchuli Felicia King ve Tea Ho gibi yetenekli kalemler bulunuyor.

“The Sympathizer”, HBO, A24 ve Rhombus Media’nın ortak yapımı; Moho Film ve Cinetic Media işbirliğiyle hayata geçiriliyor. Bu dizi, tarih, casusluk ve kültürel çatışmaları bir arada ele alarak, izleyicilere unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

Tanıtım Fragmanı

You may also like...

Bir yanıt yazın